KOLTUK YIKAMA
 
KOLTUK YIKAMA
 
PROFESYONEL
HİZMETİ
 
 
KOLTUK YIKAMA
 W :  SUBAZLI  DETERJAN  İLE  TEMİZLEYİNİZ
      Kumaş kaplı eşyalarınızın daha temiz ve daha parlak görünmelerini sağlamak için temizliğe başlamadan önce birkaç önemli bilgiyi bilmeniz gerekiyor. Bu süreç kumaş türü için doğru temizleme yöntemlerini ve doğru temizleyicileri bilmekten geçer. Bu ise hangi kumaş  koduna sahip olduğunuzu bilmenizle mümkün olabilir.
       Dokumalık kumaş üreten firmalar kullanıcıları yıkama ve temizlik hususunda bilgilendirmek amacı ile ürettikleri kumaş cinslerine göre 4 adet farklı temizlik kodu belirlemişlerdir
    Bu kodlar genellikle eşyalarınızın alt kısımlarında yada arka tarafında yani eşyalarınızın görünmeyen bir yerinde etiket üzerinde yazılı bulunmaktadır.
       Bazı koltuk ve mobilya üreticileri ise ayrıca sattıkları ürünlerin yanında genellikle ufak bir kullanım kitapçığı vermektedir. Bu kitapçıklarda çeşitli bilgilerin yanında yıkama ve temizleme talimatları kısa ve anlaşılır bir biçimde yazılı bulunur.
        Eğer ürünle ilgili elinizde bir kullanım kılavuzu bulunmuyorsa muhtemelen ürünlerinizdeki etiketlerin üzerinde aşağıdaki temizlik kodlarından biri yazılı bulunuyordur. Bu kodlar W, S, WS ve X kodlarından oluşur.  WS kodlu kumaşlar hem W talimatlarına göre hemde S talimatlarına göre temizlenebilirler
Şimdi bu kodların ne manaya geldiklerini sırasıyla açıklayalım.
      Bu koda sahip olan kumaşlarınızı  soğuk su yada hafif sıcak su ile karıştırılmış açıcı özelliği olmayan su bazlı deterjanlar  ve doğal renksiz sabunlar yardımı ile temizleyebilir yada yıkayabilirsiniz. Eğer koltuk yada hali yıkama makineniz var ise bu kumaş türünde güvenle kullanabilirsiniz. Herhangi bir büzülme yada çekme yapmazlar.  Bu koda sahip kumaş türlerinin temizliğinde varsa buharlı temizleyicilerden de faydalanabilirsiniz. Bu kumaş türünde en çok tavsiye ettiğimiz yıkama yöntemi su bazlı temizleyiciler ile birlikte fırçalama işlemi yapıldıktan sonra vakumlama yapılmasıdır. Kendiniz de evinizde beyaz bir havlu yardımı ile yukarıda belirttiğimiz temizleyiciler vasıtası ile eşyalarınızı güvenle temizleyebilirisiniz. Ayrıca bu kumaş türünde çözücü kullanımını çok gerekmedikçe tavsiye etmiyoruz.
S : YUMUŞAK  TEMİZLEYİCİ  İLE  ( SU OLMADAN )  TEMİZLEYİNİZ
      Bu koda sahip kumaş türlerinde sulu temizlik ürünleri kullanmanızı önermiyoruz. Suya duyarlı olan bu kumaş türün de eğer su kullanırsanız koltuklarınızda ve diğer döşeme kumaşlı eşyalarınızda büzülmeler, çekmeler ve diğer istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Eğer su kullandıysanız bir fön makinesi yardımı ile ıslak bölgeyi kurutmaya çalışın. Bu kumaş türünde kumaşlar için üretilmiş su içermeyen temizleme solventleri kullanılmalıdır. Eğer kendiniz kullanacaksanız ilk olarak ürünün kullanma talimatlarını okuduktan sonra görünmeyen bir yerde test edip daha sonra kulanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu koda sahip eşyalarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız sık sık elektrik süpürgeniz vasıtası ile temizlik yapmanızı ve kirlenen bölgenin kısa sürede temizlenmesini tavsiye ediyoruz. TEMİZLEME SOLVENTLERİ YANICI OLABİLİR . Lütfen dikkatli kullanın.
Bu koda sahip ürenler W ve S  kodlu ürünlerin bir kombinasyonudur. Bu koda sahip kumaş türlerinde su bazlı deterjanlar ve solvent bazlı hafif çözücüler birlikte kullanılabilir. Genel olarak su ve deterjan yada sabun yardımı ile yapılan temizlik yada yıkama yeterli olacaktır. Su bazlı temizliğin yeterli olmadığı zamanlarda susuz solventli temizleyicileri bir alternatif olarak ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Solvent bazlı susuz kumaş leke çözücülerini daha çok bölgesel inatçı lekeler üzerinde kullanmanız daha mantıklı olacaktır.
WS : SU  BAZLI  DETERJAN  İLE  YADA  YUMUŞAK  TEMİZLEYİCİ  (SU OLMADAN)  İLE TEMİZLEYİNİZ.
Bu koda sahip kumaş türleri evlerimizde pek fazla bulunmaz. Eğer bu koda sahip bir mobilyanız var ise asla sulu temizlik yöntemlerini ve  susuz solvent leke çözücülerini kullanmayın. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ; büzüşme, sararma, solma  gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu koda sahip ürünlerinizi hafif bir fırça kullanımı ve elektrikli süpürgeler yardımı ile evinizde temizleye bilirsiniz. Eğer bölgesel bir leke var ise nemli bir bez yardımıyla temizlik yapabilirsiniz.
X : YALNIZCA  ELEKTRİK  SÜPÜRGESİ  İLE  YADA  UYGUN  BİR  FIRÇA  YARDIMI  İLE  TEMİZLEYİNİZ.
DÖŞEMELİK KUMAŞ KODLARI VE TEMİZLİK TALİMATLARI
      Oldukça fazla paralar ödeyip satın aldığımız koltuk ve kanepelerimize hiçbirimiz bir zarar gelsin istemeyiz.  Koltuklarımız ve diğer eşyalarımız doğru yöntemler ve doğru temizleyiciler ile temizlenmediği zaman istenmeyen sonuçlar doğurur. Eğer böyle bir çekinceniz var ise bizden profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
ADRES
Pazariçi Mahallesi. Ordu caddesi 34240 / GO.PAŞA / İSTANBUL
TELEFON
0507 396 90 17
0505 653 22 55
0536 413 80 51
7/24 BİZE ULAŞIN
0507 396 90 17
mevsim